Bruklin slavio u Denveru, Jokić efikasan sa 29 poena

0
31

Denver nagetsi srpskog centra Nikole Jokića doživeli su rano jutros poraz na svom terenu od Bruklina rezultatom 125:119, u meču koji je imao uzbudljivu završnicu i u kojem je domaći tim ispustio prednost od 21 poena.

”Džoker” je bio poslovično najbolji igrač tima iz Kolorada, i utakmicu je završio sa 29 poena na svom kontu (zanimljivo, bez ubačene ”trojke” – 0/5), uz sedam skokova i šest uspešnih dodavanja saigračima.

Ipak, za novu dobru partiju dostojnu MVP nagrade on i njegov povredama osakaćen tim nisu ”nagrađeni” u duelu sa glavnim favoritom za NBA prsten, a s obzirom na dešavanja u poslednjem minutu meča mogu biti i rezignirani sudijskim odlukama.

Nakon što mu u dva napada, koja su mogla bitno da utiču na ishod duela, nisu svirali očigledne faulove, Jokić je svoje nezadovoljstvo iskazao prema arbitrima koji su ostali nemi u tim situacijama, te je zbog toga očekivano dobio tehničku grešku, iz koje su sledilo precizno izvođenje slobodnih bacanja Kevina Durenta, čime je meč praktično i okončan pobedom gostiju sa Istoka od 125:119.

Ne treba prenebregnuti činjenicu da su Nagetsi na ovom meču igrali i bez startnog krila Erona Gordona, ali ni to da su ”prokockali” prednost od 21 poena, i 15 sa poluvremena (71:56).

Dobru podršku Jokić je imao od Majkla Portera džuniora, koji je ubacio 28 poena, a sve bolji argentiski plejmejker Fakundo Kampaco je utakmicu završio sa 19 poena i pet asistencija.

Kod Netsa istakli su se već pomenuti ”Durantula” sa 33 poena i 11 skokova, dok je Kajri Irving dodao 31.

Nagetsi su posle drugog vezanog poraza sada na skoru 44-24 i zauzimaju četvrto mesto na Zapadu, dok je Bruklin sa identičnim odnosnom pobeda i poraza drugi u Istočnoj konferenciji.

Vestbruk stigao Robertsona na vrhu tripl-dabl večne liste

U nastavku NBA lige, Oklahoma je kao gost ubedljivo poražena u meču sa Golden Stejtom sa 136:97, a u ekipi Tandera i ovog puta nije bilo Alekseja Pokuševskog zbog povrede.

Voriorsi su do važne pobede došli zahvaljujući maestralnom Stefu Kariju koji je postigao 49 poena. Trijumfu Golden Stejta doprineo je i Alen Smailagić, koji je imao učinak od šest poena (5-3 šut iz igre) i dva skoka za devet minuta igre.

Rasel Vestbruk ostvario je 181. tripl-dabl u karijeri i tako se izjednačio sa Oskarom Robertsonom na prvom mestu večne liste.

Vestbruk je u pobedi Vašingtona nad Indijanom 133:132, posle produžetka, imao učinak od 33 poena, 19 skokova i 15 asistencija. Značajnu podršku imao je u Bredliju Bilu koji je zabeležio 50 poena. U redovima Indijane bolji od ostalih bili su Domantas Sabonis koji je takođe ostvario tripl-dabl – 30 poena, 13, skokova, 13 asistencija i Levert sa 35 poena.

Pobedom nad Hjustonom 124:116, Juta je stigla do 50. trijumfa u sezoni i učvrstila se na prvom mestu Zapadne konferencije.

Bojan Bogdanović upisao je 20 poena, pet skokova i dve asistencije, a efikasniji od njega u ekipi Jute bili su Ninag sa 24 i Klarkson sa 20 poena. U sastavu Roketsa najbolji su bili Martin i Tomas sa po 27 poena.

Rezultati: Filadelfija – Detroit 118:104, Toronto – Memfis 99:109, Portland – San Atntonio 124:102, Dnevr – Bruklin 119:125, Indijana – Vašington 132:133, Golden Stejt – Oklahoma 136:97, Juta – Hjuston 124:116.