Lojd promašio za pobedu – Zenit srušio desetkovanu Zvezdu

0
25

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita u uzbudljivo završnici rezultatom 76:75 u okviru 25. kola Evrolige.

Tim Dejana Radonjića je bio oslabljen neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, a meč je rešio Kevin Pengos.

On je vukao svoju ekipu kroz celu poslednju četvrtinu, a na kraju je pogodio i ključnu trojku u završnici.

Bilo je još uzbuđenja do kraja, faula u napadu Kuzmića, te neizvođenja auta na vreme gostiju.

Zvezda je imala napad za pobedu, ali nije uspela – Lojd je promašio polaganje za trijumf.Upravo je Lojd bio najefikasniji kod domaćih sa 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije.

Samo je još Ognjen Dobrić bio dvocifren sa 13 poena, Dejan Davidovac je dodao osam, a Marko Jagodić-Kuridža sedam.

Kod pobedničke ekipe najbolji je bio Pengos sa 25 poena i sedam asistencija. Pratili su ga Gudaitis i Rivers sa po devet poena.

Domaći su dobro otvorili utakmicu, sa dve trojke, međutim, gosti su odmah uzvratili i preuzeli vođstvo.

Do sredine prvog kvartala gledali smo izuzetno tvrd meč, da bi Zenit, na krilima Bilija Berona, početkom druge četvrtine, stigao i do dvocifrene prednosti.

U tim trenucima jedini koji je uspevao da parira rivalu iz redova crveno-belih bio je Džordan Lojd.

Zenit je razliku napravio pre svega dobrim kontranapadima, ali i odličnim šutem, naročito za tri poena.

U finišu prvog dela obe ekipe igrale su u brzom ritmu, postignuto je dosta poena, a na pauzu su sa prednošću od +12 otišli izabranici Ćavija Paskvala.

Treća četvrtina bila je standardno tvrda kada su Zvezdini domaći mečevi u Evroligi u pitanju.

Crveno-beli su se vraćali malo po malo, spustili razliku, a onda i početkom poslednje četvrtine u potpunosti preokrenuli.

Taj nalet Zvezde odbio je Pengos sa pet poena i jednom asistencijom za Zubkova.

Zvezda je uspela još jednom, zahvaljujući trojkama Davidovca i Dobriča, da se vrati, kao što je rečeno i stigne do napada za pobedu, ali Lojd nije bio precizan.

Radonjić: Nadam se da će nam se vratiti, zaslužili smo da pobedimo

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić čestitao je svojim košarkašima uprkos porazu od Zenita i naveo da je njegova ekipa večeras zaslužila pobedu.

“Čestitam momcima na izgaranju, na veoma poštenom odnosu. Nadamo se da ćemo brzo imati još nekog na terenu kako bismo mogli malo i da radimo. Situacija nije jednostavna, treba izgurati ovih 15 do 20 dana. Nadam se da će nam se vratiti jer smo zaslužili da ovo dobijemo”, rekao jeRadonjićposle utakmice u Beogradu.

“Imali smo želju da damo sve od sebe, da igramo najbolje što možemo. Ima veoma malo onih koji su smatrali da imamo bilo kakve šanse. Momci su dali sve od sebe, igrali do poslednjeg atoma snage i na kraju jedan skok, zicer, nas je koštao pobede koja bi možda bila i najveće iznenadjenje do sada u ovoj sezoni”, kazao je Radonjić.

On je istakao da ne treba da se govori o očekivanjima.

“Nerealno je govoriti o očekivanjima u situaciji u kojoj se nalazimo i problemima koje imamo. Kup je osvojen, pa onda posle toga još manji broj igrača. Čekaju nas teški izazovi, jake utakmice. Daćemo sve od sebe, videćemo za šta će to biti dovoljno”, naveo je Radonjić.

Zvezda će narednu utakmicu igrati u utorak protiv Žalgirisa u Kaunasu.